İnceleme: We're All Going to the World's Fair

Korku filmi We're All Going to the World's Fair ne kadar korkutucu?

Filmler yapmak giderek daha kolay hale geliyor ve bu nedenle daha dar ve sınırlı bütçeli filmler ortaya çıkıyor - hem görsel hem de hissi olarak. We're All Going to the World's Fair, bu nedenle bir "düşük bütçeli film" olarak nitelenebilir, iyi ya da kötü.

Konu

Film, gençlik çağındaki bir genç olan Casey (Cobb) hakkında - World's Fair Challenge adı verilen bir çevrimiçi meydan okumaya katılmak üzere olan bir gencin hikayesini anlatmaktadır. Bu meydan okuma, doğaüstü semptomlar hissetmeye başlayan ve bunları video formatında belgeleyenlerin yer aldığı bir meydan okumadır.

Parlayan bir yüzle Casey.

Aslında, meydan okuma gerçeküstü güçlere sahip olmakla ilgili olmayabilir, ancak insanların internet üzerinde görünmek ve beğenilmek için sahte davranmaları ve yalan söylemeleriyle ilgili olabilir - ve zaman geçtikçe, Casey de görülmek için ne kadar umutsuz olduğunu hissetmektedir.

Oyuncular

Başarılı bir şekilde başroldeki kız Casey'yi oynayan yeni oyuncu Anna Cobb, gerçekten de rolünün hakkını veriyor. Umutsuz, belirsiz ve ne istediğini tam olarak bilemeyen biri gibi hissettiriyor ve bu rolde gerçekten harika bir performans sergiliyor.

Film, bir bilgisayar ekranının karşısındaki karanlık bir odada geçiyor.

Film tamamen yalnızlıkla ilgili olduğu için, Casey'nin dışında çok fazla oyuncu bulunmuyor, ancak meydan okumayı yaptığı sırada tanıştığı bir kişi Michael J. Rogers tarafından canlandırılıyor ve o da etkileyici bir şekilde yalnız ve umutsuz bir karakteri gösteriyor.

Değerlendirme

We're All Going to the World's Fair'nın bir korku filmi olacağını düşündüm ve aslında öyle değil. Bunun yerine, günümüzde genç olmanın nasıl olduğuyla ilgili oldukça ilginç (ancak yavaş) bir çalışma, İnternet'in sürekli gözetim altında tutulan dünyasıyla ilgilidir.

Meydan okumayı kabul edenler gerçekten doğaüstü olaylarla karşılaşıyor mu?

Filmdeki baş karakter Casey'nin videolarına insanların bakmayı çok umutsuzca denemesi ve görülmek için "World's Fair Challenge" meydan okumasını yapması bir şekilde ilginç olsa da, ne yazık ki çok ilgi çekici değil.

Film, dikkat çekmek için yeterli şeyi söylemiyor veya göstermiyor. Tahmin edilebilir ve maalesef sıkıcı.

Puan

We're All Going to the World's Fair puanı alır 3 üzerinden 10.

Özet

Film, çevrimiçi olarak görünmeye ve dünyada kimliğini bulmaya yönelik çaresizliği etkileyici bir şekilde tasvir etse de, çok fazla şey sunmuyor. Hem gerilim hem de korku filmi olarak hem uzun hem de belirsiz olduğu için hem sıkıcı hem de ilginç değil.


Tarafından yazılmıştır
Yara Özdemir

Yorumlar

Henüz yorum yok.

    Yorum bu makale