İnceleme: Süper Mario Kardeşler Filmi

Sonunda Nintendo'nun uzun zamandır beklenen animasyon uzun metrajlı filmi burada - biz Süper Mario Kardeşler Filmi! gördük.

Hikaye

Tesisatçılar Mario ve Luigi, evlerinin New York kentinde bir tesisatçı şirketi açarlar ve ilk görevlerinde yanlışlıkla bir büyük gizemli boru önlerinde belirir. Ansızın kendilerini sihirli bir dünyada emen büyük bir gizemli borunun önünde bulurlar - Mantar Krallığı'na düşmüşlerdir.

Peach Mario ve Toad.

Peach, Mario ve Toad Mantar Krallığı'nı Bowser'dan korumak zorundadır.

Mantar Krallığı'na dönüşte, insanların güçlü bir düşmana karşı savaşmalarına yardımcı olmaları gerektiği ortaya çıkar: Bowser, kraliyeti yok etmek için güç veren bir yıldız bulmuştur ve prenses Peach'in kendisiyle evlenmezse bunu yapacağını tehdit eder.

Oyuncular

Başrollerde, Mario'yı Chris Pratt, Peach'i Anya Taylor-Joy, Toad'ı Keegan-Michael Key, Bowser'ı Jack Black ve Luigi'yi Charlie Day seslendiriyor.

Chris Pratt Mario'nun seslendirmesini yapıyor.

Ana karakter Mario'nun sesi Chris Pratt tarafından yapılmaktadır.

Herkes harika bir performans sergiliyor ve özellikle Jack Black'ın Bowser rolündeki müzikal performansıyla, muhtemelen Jack Black'ı dahil etmeden ne kadar müzikal olabileceğini hayal etmek zor.

Müzik

Mario oyunlarındaki tanınabilir müziklerin az sayıdaki film müziği ile, filmin içinde sık sık klasik Mario parçalarını duymadıkça, filmin içinde "çok fazla" Mario müzik istemedikleri gibi görünmektedir.

Çocuklar Ne Dedi?

5-12 yaşları arasındaki altı çocukla birlikte filmi izledim ve hepsi de filmden çok hoşlandılar. Çoğu zaman güldüler, heyecanlandılar ve bazen de korktular. Oyun müziğini ve oyunlardaki farklı yıldızları ve mantarları tanıdılar.

Mario top mermide uçuyor.

Mario, Super Mario Bros filminde top mermide uçuyor.

Kısacası, çocukların bu filme tam not verebileceğini söyleyebiliriz!

Yorum

Ben çocuk değilim, böylece gerçekten kaliteli bir Mario filmi izlemenin keyfine varmaktan geri kalamadım, ancak bu film değişkenler göz önüne alındığında olması gerektiği kadar iyi değil. Filmdeki hikaye, işlevsel olması için çok yüzeysel olduğu için anlaşamadığım birkaç noktaya sahip.

Mario oyunlarının basit bir hikayesi olduğunu ve bu oyunları taklit etmeye çalıştıklarını anlıyorum, ancak maalesef bir filme uygun değil ve özellikle de 2023'te yayınlanan bir filmde uygun değil. Bir çocuk filmi, zorla birinin aşık olmasını sağlamak hakkında değil, ancak bu filme odaklanıyoruz.

Diyelim ki bu Mario Bros film serisi için en iyi şey henüz gelmedi; bu filmler daha da derinlere indikçe iyileşecektir, bu nedenle Illumination ve Nintendo filmlerini Mantar Krallığı'na ilerledikçe geliştirmeli mi?

Super Mario Bros filmi bugün, 14 Nisan 2023'te Türkiye'de vizyona girecek.

Pozitif

  •   İyi hazırlanmış bir film, iyi ortamlar ve animasyonlar
  •   Çocuklar için birkaç eğlenceli sahne

Negatif

  •   Hikayesi yetersiz

Puan

Süper Mario Kardeşler Filmi puanı alır 6 üzerinden 10.

Özet

Bu, Super Mario Bros'un şimdiye kadar yapılmış en iyi sinema uyarlamasıdır - aslında çok fazla şey söylemiyor - çocuklarla izlerken oldukça iyi çalışıyor, ancak yetişkin bir ortamda izlerken pek çalışmayabilir.


Tarafından yazılmıştır
Yara Özdemir

Yorumlar

Henüz yorum yok.

    Yorum bu makale