İnceleme: Past Lives

Geçmiş Yaşamlar, dünya çapındaki festivallerde büyük ses getirdi ve bu tamamen hak edilmiş bir durum.

Hikaye

Nora (Lee), Güney Kore'den Amerika'ya göç ederken en iyi arkadaşıyla iletişimini kaybeder. Yıllar sonra nihayet tekrar iletişim kurarlar ve yavaşça birbirleri hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlarlar.

Hae Sung, Nora ve kocası Arthur.

Geçen zaman içinde, hayatlarında birçok şey değişir - örneğin Nora, Amerikalı Arthur (Magaro) ile evlenir - sonunda New York'ta buluşmaya karar verirler. Birbirlerine olan özlemi onları nereye götürebilir?

Oyuncular

Başrollerde Nora ve Hae Sung, Greta Lee ve Teo Yoo tarafından canlandırılıyor, özellikle Lee, harika bir oyuncu olarak ön plana çıkıyor. O kadar ikna edici ve duygusal ki, sadece kendi başına filmi ilginç kılıyor.

Evli çift Nora ve Arthur Greta Lee ve John Magaro tarafından canlandırılır.

Arthur rolünde John Magaro oynuyor ve o da dikkat çekiyor - rolü anlamayan ama bir şeyler döndüğünü hisseden bir adam olarak gerçekten iyi performans sergiliyor.

Değerlendirme

Geçmiş Yaşamlar, çoğu zaman beni etkileyen, sadece birkaç karaktere odaklanan, güzel bir fotoğrafçılığa ve iyi oyunculuğa sahip olan türden bir film. Eşim buna "hiçbir şey olmayan filmler" der, ki bu noktayı kaçırıyor demektir. Birçok şey oluyor - ama süper kahramanlar savaşmıyor, bu doğru.

Greta Lee, Nora'nın başrolünde gerçekten iyi.

Film gerçekten çok iyi olsa da, burada daha fazla içerik olması gerektiği hissine kapılıyorum. Hikaye oldukça basit ve film tahmin ettiğim gibi ilerliyor. Sonu çok iyi ve bütünlüğü yükseltiyor, ancak daha duygusal ve derin sahneleri isterdim.

Bununla birlikte, filmi seviyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken gerçekten iyi bir drama filmidir.

Puan

Geçmiş Yaşamlar puanı alır 7 üzerinden 10.

Özet

Geçmiş Hayatlar, vatanlarını terk etme ve eski arkadaşlar arasındaki özel bağ hakkında basit ama güçlü bir dramadır. Güzel bir şekilde çekilmiş ve mükemmel oyunculuk performanslarına sahip olsa da, üst seviye bir puan alabilmesi için bir şeyler eksik.


Tarafından yazılmıştır
Yara Özdemir

Yorumlar

Henüz yorum yok.

    Yorum bu makale