İnceleme: Only the Brave

ABD'deki artan orman yangınlarına daha yakından bakın gerçek olaylara dayanan drama filmi Only the Brave'de.

Konu

Amerikan itfaiyesinin orman yangınlarıyla savaşmasına yardımcı olan uzmanlar, yangınların insanların evlerine ulaşmadan önce yanabilen ağaçlar, çalılıklar ve diğer şeyleri keserek yangının yayılmasını engelleyen hotshots olarak adlandırılır.

Böylece, hotshots adı verilen kişiler çukur kazıyor ve orman yangınlarını durdurmak için ağaçları kesiyorlar.

Gerçek hikaye Only the Brave'de, Eric Marsh (Brolin) özel bir Granite Mountain Hotshots ekiplerini yöneten bir kişi olarak takip edilir ve aynı zamanda orman yangınları daha da kötüleşirken onları eğiterek ve işe alarak görevlerini yerine getirmesi anlatılır.

Oyuncular

Filmde pek çok iyi oyuncu var ve ayrıca hotshots grubundaki gerçek insanları canlandırıyorlar. Ana roller Josh Brolin Eric Marsh lideri, Jennifer Connelly eşi Amanda Marsh, Miles Teller eğiticiliği Brendan McDonough ve Jeff Bridges yangın şefi Duane Steinbrink'i canlandırıyor.

Miles Teller, Josh Brolin ve Jennifer Connelly Only the Brave de.

Filmde kötü bir performans sergileyen kimse yok ve birçok insanın sadece biraz katkısı olsa da, hepsi ABD vahşi doğası boyunca takip ettiğimiz gerçekçi ve bir arada bir itfaiyeci grubuna katkıda bulunuyor.

Senaryo ve Yönetim

Film, en son Top Gun: Maverick ile büyük bir başarı kazanan Amerikalı yönetmen Joseph Kosinski tarafından yönetiliyor - okuma incelememizi - daha önce Oblivion ve Tron: Legacy'yi yaptı. Film, çok iyi yapılmış ve yönetilmiş ve birkaç karakteri derinlemesine tanıyoruz.

Miles Teller Brendan McDonough rolünde.

Senaryo, Eric Warren Singer tarafından Ken Nolan ile birlikte yazıldı ve grup filmin ilerlemesi sırasında çalıştığı gerçek yangınlarla tamamen uyuşuyor.

Müzik

Bu filmde gerçekten yükselten şey, daha önce Oblivion'u yazan müzisyen Joseph Trapanese'in müziği. - aynı zamanda Kosinski yönetti. Müzik gerçekten atmosfer yükseltici ve filmi hissiyatlı hale getiriyor.

Yorum

Only the Brave tehlikeleri hakkında çok güçlü ve iyi yapılmış bir drama, orman yangınlarına karşı biz insanların ne kadar az şey yaptığımızı gösteriyor.

Josh Brolin, Eric Marsh rolünde.

Filmi izleyenlerin sayısı çok fazla değil ama izleyin derim.

Puan

Only the Brave puanı alır 7 üzerinden 10.


Tarafından yazılmıştır
Yara Özdemir

Yorumlar

Henüz yorum yok.

    Yorum bu makale