İnceleme: Konuş Benimle

Konuş Benimle bizi korkutuyor — korkunç bir şekilde.

Avustralyalı film stüdyosu Causeway Films'ten bu yılın en iyi korku filmlerinden biri geliyor.

Hikaye

Konuş Benimle, annesini bir aşırı doz nedeniyle kaybettiği travmadan yeni çıkmış olan Mia hakkındadır. Mia, hiçbir topluluğa gerçekten uymamaktadır, ancak diğerlerinin cesaret edemediği bir şey denemek için bir şans elde ettiğinde, ölülerle iletişim kurma trendini denemeye karar verir.

Elini tutup "benimle konuş" diyenler, ölü ruhlarla iletişime geçer.

Eski bir el tutarak ve "benimle konuş" diyerek ölülerin dünyasına bir kapı açılır ve ardından onları da durmaları için rica edebilirsiniz. Ancak, ölülerle oynamanın 90 saniyeden uzun sürmemesi önemlidir, çünkü o zaman onlar kalır...

Oyuncular

Mia'nın başrolünü Sophie Wilde oynamakta ve ne bir performans sergilemiştir. O, gerçeklik ile halüsinasyonlar arasında, umut ile umutsuzluk arasında ve akıl ile delilik arasında sıkışırken, ölü annesiyle tekrar görüşme şansı yakalamanın bir fırsatını görür.

Mia, ölülerin dünyası ile gerçeklik arasındaki farkı ağırlaştırıyor.

Onun yanı sıra, en iyi arkadaş Jade rolünde Alexandra Jensen, küçük kardeş Riley rolünde Joe Bird ve anneleri Sue rolünde Miranda Otto görüyoruz. Hepsi rollerinde gerçekten harika - özellikle de karakteri ele geçirdiğinde Bird ön plana çıkıyor. Etkileyici.

Değerlendirme

Konuş Benimle'nın ilk yarısı istisnai derecede kaliteli ve beni oldukça korkuttu. Makyaj, oyunculuk ve sinematografi kesinlikle en üst düzeydedir. Film ilerledikçe biraz hız kaybetse de son tamamen doğru ve filmi daha da iyi hale getiriyor.

Konuş Benimle'de ölülere ulaşan sadece Mia değil.*

Özetlemek gerekirse, korku filmi sevenler için kesinlikle izlenmesi gereken başarılı bir korku filmidir - veya sadece bir akşam korkmak isteyenler için.

Pozitif

  •   İyi yapılmış
  •   İnanılmaz bir son
  •   Mia'nın başrolünde Sophie Wilde

Negatif

  •   Orta noktada biraz hız kaybı

Puan

Konuş Benimle puanı alır 7 üzerinden 10.

Özet

Şüphesiz ki yılın en iyi korku filmlerinden biri. İzleyin!


Tarafından yazılmıştır
Yara Özdemir

Yorumlar

Henüz yorum yok.

    Yorum bu makale