İnceleme: Barbar

Bill Skarsgård, Barbar içinde yabancı bir ziyaret alır.

Konu

Barbar, Detroit'teki bir belgesel yapımcısında iş arayan genç bir kadın olan Tess (Campbell) üzerine odaklanmaktadır. Yakınlarda oturmadığı için bir ev kiralayan Tess, ne yazık ki evin Keith (Skarsgård) tarafından çift rezervasyon yapıldığını fark eder. Durumu en iyi şekilde halletmeye karar verirler, ancak ilk gece tuhaf şeyler olmaya başlar...

İpucu: Bodrumda bir ip bulursan, çekme. Ne çıkabileceğini kim bilir...

Film ilerledikçe, tahmin edilemez ve yoğun bir şekilde sapıyor, tüyler ürpertici hale geliyor, ama aynı zamanda korkutucu bir film olmasına rağmen mizah hissi korunuyor. Bu dengeyi sağlamak zor olmalı.

Oyuncular

Tess'i oynayan Georgina Campbell ve onun etrafında kiracı Keith olarak görünen Bill Skarsgård ile ilgisiz ev sahibi AJ olarak görünen Justin Long da filmde rol alıyor. Özellikle Long hakkında çok şüpheliydim çünkü genellikle komedilerde yer alır, korku filmleri yapmaz, ama o canlandırdığı kibirli oyuncu rolünde gerçekten iyi. Georgina Campbell ve Bill Skarsgård ile birlikte film çok iyi oynanmış.

Georgina Campbell ve Justin Long, Barbar içinde.

Ayrıca, Kate Bosworth küçük bir cameo olarak bir karakter olarak ortaya çıkıyor, sadece bir ses olarak görünmesine rağmen. Detroit şehri, filmde bir "karakter" olarak iyi bir şekilde kendini gösteriyor, yıkık dökük sokakları gerçekten atmosferi artırıyor.

Değerlendirme

Barbar, en ummadığınız yerlerde saklanabilecek korkunçluğunun bir göstergesi olan gerçekten eğlenceli ve korkutucu bir film. Yüksek kalitede tiksinti dolu sahnelerle dolu.

Barbar, karanlık alanlar ve orada ne olduğu korkularımızı etkileyici bir şekilde kullanıyor.

Bu, en azından korkuyu seviyorsan izlemen gereken bir korku filmi - tüm hikaye üst düzeyde tutuluyor ve bazen o kadar iğrenç ki gözlerini kapatmak isteyeceksin. Tam olması gerektiği gibi.

Puan

Barbar puanı alır 7 üzerinden 10.

Özet

Film ilerledikçe, daha da iğrençleşiyor - ancak her zaman korku, gerilim ve tüyler ürpertici komedi arasında mükemmel bir denge sağlıyor. Şiddet neredeyse hiçbir yerden ortaya çıkıyor ve aynı hızla kayboluyor. Bu da onu çok daha heyecan verici hale getiriyor.


Tarafından yazılmıştır
Yara Özdemir

Yorumlar

Henüz yorum yok.

    Yorum bu makale